warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Повернутись 

«Коппелія»

З метою ознайомлення учнів та студентів КМАТ імені Сержа Лифаря з кращими зразками класичної та народно-сценічної хореографічної спадщини у 2006-2007 навчаль­ному році на базі навчального театрально-філармонічного центру «Натхнення», був поставлений балет на 2 дії «Коп­пелія» Лео Деліба. Нову редакцію лібрето створив Сергій Бондур за мотивами сценарію Шарля Нюітера та Артура Сен-Леона. Автором оригінальної хореографії та постанов­ки був народний артист України Сергій Бондур, для якого ця робота стала дебютом в якості балетмейстера багато­актних балетів.

Прем’єра балету відбулася 3 липня 2007 року на сцені Національної опери України. Першими виконавцями сольних партій були Юлія Верлан, Дмитро Шарай, Максим Бернад­ський, Лілія Красницька. Далі їх заступили Олексій Потьомкін, Дарія Ємельянцева, Іван Бойко, Валерія Черняк, Анастасія Забережна, Анатолій Хандажевський, Анастасія Брусленко, Дані Халіл, Анастасія Крот, Роман Кушнір, Олександр Скулкін, Юлія Борисова, Ксенія Короткевич, Євген Руденко, Валерія Куц, Максим Білокриницький, Ростислав Підопригора та інші.

Залишившись у нашому репер­туарі, «Коппелія» стала навчальною роботою, на якій виросло не одне покоління студентів КМАТ імені Сер­жа Лифаря. Адже саме цей твір на­дав можливість майбутнім артистам проходити всі щаблі творчого зрос­ту починаючи зі вставних дитячих но­мерів або з участі у кордебалеті, далі переходячи до ролей другого плану і аж до солістів. В цій постановці пред­ставлені всі основні хореографічні форми від класичних варіацій та па де де до запальних характерних танців – «Чардаша» і «Мазурки», що надає можливість залучати до учас­ті в балеті студентів, як класичного, так і народного відділень та учнів Хореографічної школи.

З 2007 року по 2018 рік балет «Коп­пелія» з різними складами виконавців був понад 20 разів показаний на сценах на­вчального театрально-філармонічно­го центру «Натхнення», Національної опери України, Донецького національ­ного академічного театру опери та ба­лету імені А.Солов’яненка, Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва. Він входив до конкурсних програм фестивалю дитячих балетних вистав «Гран-па» та міжнародного фестива­лю театральних шкіл «Натхнення», присутній в репертуарі просвітніх лек­торіїв «Світ танцю» для учнів шкіл Дес­нянського району м. Києва.

Повернутись 
loading
×