warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Костюмерно-пошивочний відділ

Коледж хореографічного мистецтва «Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря» має всі необхідні умови для підготовки висококваліфікованих фахівців, які потім успішно реалізовують набуті знання в опернобалетних і музичних театрах, танцювальних колективах й хореографічних навчальних закладах Києва, України та за кордоном. Ми працюємо у власному, спеціально побудованому приміщенні, де знаходяться всі підрозділи, що забезпечують навчально-виховний процес. 

У КМАТ імені Сержа Лифаря, що готує професіональних артистів балету, як і в театрі, є свій відділ для виготовлення та зберігання сценічних костюмів. Вони народжуються у тісній співдружності з педагогом або балетмейстером постановником. Після включення окремого номеру або цілого балету до плану сценічної практики, завідуючому відділом ставиться творча задача, розробляються ескізи, продумуються деталі, вибираються необхідні тканини. Пошиттям костюмів займається невелика швейна майстерня, де працюють майстрині високої кваліфікації. Вони вміють працювати з різноманітними тканинами, знають технологію швейної справи, здатні виконувати ювелірну роботу по оздобленню костюму. Під час примірки ще раз оцінюється, наскільки цілісним і красивим виходить зоровий образ і в разі необхідності вносяться необхідні корективи. 

Зберіганням та забезпеченням студентів і учнів необхідними костюмами займається костюмерна служба. Робота наших костюмерів на перший погляд здається однією з самих непримітних. Але кожен костюм, що їх в нас тисячі, складається з декількох деталей, і такі масштаби всього гардеробу вимагають від співробітників напруженої праці. В сховищах панує ідеальний порядок, і наші досвідчені костюмери завжди знають, де висять потрібні костюми. До виступу їх потрібно не тільки знайти та скомплектувати, а й підготувати: підігнати на виконавця, підутюжити і підремонтувати.

Набувши не аби який досвід у створенні и оформленні театральних костюмів для окремих номерів, колектив майстерні в 2006 році приступив до роботи над оформленням цілих балетів. З того часу були розроблені та виготовлені костюми до вистав «Чи почуєш ти мене» (2006 р.), «Пер Гюнт» (2009 р.), «Казка про Шута, який всіх блазнів перешуткував» (2010), «Скіфська сюїта» (2011), «Петрик та вовк» (2011), «Український диптих» (2015 ), «Зимова казка» (2015), «Сезони життя» (2016), «Два фавни» (2017 р.), «Лифар-сюїта» (2018). Костюми були відзначені схвальними відгуками фахівців та наших глядачів. Створює ескізи у співдружності з постановником та контролює пошиття костюмів завідувач відділом Чижова Вікторія Володимирівна.

 

Чіжова Вікторія Володимирівна

Завідувач костюмерно-пошивочним відділом.

Народилась в м. Миколаєві.Закінчивши Харківський механіко-технологічний технікум, працювала  інженером з виробництва трикотажних виробів.

З 1985 року об’єднала навчання на заочному відділені Київського інституту легкої промисловості з роботою майстра виробничого навчання в професійно-технічному училищі м. Миколаєва, а з 1987 р.  в м. Києві.

В 2001 році продовжила трудову діяльність в Коледжі хореографічного мистецтва «КМАТ імені Сержа Лифаря» завідувачем костюмерно-пошивочного відділу  де працює по теперішній час. З 2013 р. ще й  викладає студентам училища предмет «Історія костюма».

Отримала подяки в :

1990 році за сумлінне ставлення до роботи, підготовку і виховання робочих кадрів для служби побуту;

2017 році за підготовку висококваліфікованих артистів балету і викладачів хореографічних дисциплін, естетичне виховання підростаючого покоління та особистий внесок у розвиток навчального закладу.

loading
×