warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Повернутись 

«Пер Гюнт»

Дуже цікавою і вдалою роботою КМАТ імені Сержа Лифаря щодо дисци­пліни «сценічна практика», була постанов­ка двохактного сучасного балету «Пер Гюнт» на музику Едварта Гріга. Лібрето за мотивами однойменної драматичної поеми Генріка Ібсена підготували Юрій Станішевський та Вадим Писарев за учас­тю Андрія Лягущенка. Музичну редакцію творів Едварда Гріга зробили Вадим Пи­сарев та Тетяна Швачко. Хореографію та постановку здійснив народний артист України Вадим Писарев. Художнє оформ­лення належить Сергію Спевякіну.

Ця робота надала нашим вихован­цям можливість доторкнутися до музич­ної спадщини видатного норвезького композитора Едварда Гріга. З його твор­чого доробку музика до драматичної поеми Генріка Ібсена «Пер Гюнт» стала такою популярною, що сьогодні важко уявити цю драматургію без музичного прочитання Грігом. Композитор основну увагу зосередив на темі вірного кохання, і протиставив головному герою – селян­ському хлопцю, бешкетнику і витівнику Пер Гюнту, який обрав небезпечний життєвий принцип задоволення самим собою, образи вірних, добрих і любля­чих жінок: матері Пера – Осе й дівчини Сольвейг.

У сюїті Гріга до драматичної поеми Ібсена відсутній музичний образ самого Пер Гюнта і тому постановникам та ав­торам композиції довелося відшукати його в інших творах композитора. Музи­ка Гріга яскраво національна і в той же час зрозуміла слухачам будь-якої країни. Вона виросла на ґрунті норвезьких на­родних пісень й танців і дала можливість балетмейстеру створити могутню хоре­ографічну стихію, яку яскраво і перекон­ливо передали глядачам виконавці – учні і студенти КМАТ імені Сержа Лифаря.

Перша прем’єра балету «Пер Гюнт» відбулася на сцені Донецького націо­нального академічного театру опери та балету імені А.Солов’яненка 24 квітня 2009 року, а 16 травня виставу показа­ли на сцені Національної опери України київськім глядачам, серед яких були присутні члени комітету з присудження Національної премії імені Т.Г.Шевченка. Весною 2010 р. спектакль було показа­но у рамках міжнародного фестивалю театральних шкіл «Натхнення», а влітку того ж року КМАТ імені Сержа Лифаря здійснила у місті Осло нове прочитання балету «Пер Гюнт» спільно з Норвезь­кою балетною школою.

Беззмінними виконавцями го­ловних партій Сольвейг і Пера були Світлана Гордієвська та Іван Бойко. Також у першому складі спектаклю виступили Валерія Черняк, Марина Яновська, Євген Лень, Костянтин Ма­йоров, Микола Воріводін, Анатолій Хандажевський, Анастасія Забереж­на. Потім їх змінили Анастасія Крот, Віталій Шабельський, Ірина Скринник, Аніко Болоташвілі, Олександр Плохіх, Ганна Карнаух та інші.

 

Повернутись 
loading
×