ПРАКТИКИ
Сценічна практика

Балетмейстер-постановник Алекс Урсуляк репетирує з учасниками балету «Чи почуєш ти мене…» (2006 рік).
В процесі викладання дисципліни «Сценічна практика» в Коледжі хореографічного мистецтва «Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря» народжуються вистави і концертні програми, які з успіхом демонструються у навчальному театрально-філармонічному центрі «Натхнення», а також на сценах Національної опери України, Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей і юнацтва, інших театрів та концертних залів нашої держави, за кордоном.
Навчальна вистава у творчому освітньому закладі, подібно до самого театрального мистецтва, – явище унікальне та ще більш швидкоплинне. Адже з випуском студентів їх робота, у більшості випадків, зникає з репертуару, залишаючись тільки у спогадах глядачів, фотографіях та кадрах відеозйомки. Але в нас, як і в професіональному театрі, є балети, що живуть багато років. Поступово, змінюючи склад учасників, вони дозволяють майбутнім артистам пройти всі щаблі творчого зростання. Нові виконавці по-іншому розкривають образи і тому кожна така вистава є неповторною.

На сцені Національної опери України перед першою виставою «Лускунчик». (2014 р.)
Вистава або концертна програма є квінтесенцією нашої навчальної діяльності, що дозволяє випускати у великий мистецький світ молодих артистів готових до виконання різноманітних творчих завдань вже на професійній сцені. За весь час існування в репертуарі КМАТ імені Сержа Лифаря були представлені твори різного стилістичного спрямування: сучасні балети «Чи почуєш ти мене?» та «Пер Гюнт», класичні балети «Коппелія», «Лускунчик», «Лісова пісня», хореографічні вистави «Балетний Всесвіт Сергія Прокоф’єва», «Український диптих», «Зимова казка», «Сезони життя», номери класичної, народно-сценічної та сучасної хореографії, перлини творчої спадщини П.П. Вірського. Деякі роботи, зокрема, «Балетний Всесвіт Сергія Прокоф‘єва» та «Український диптих» в свою чергу складалися з кількох одноактних балетів.
Учні Хореографічної школи та студенти КМАТ імені Сержа Лифаря постійно беруть участь у репертуарних спектаклях Національної опери України та Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Для майбутніх артистів участь у цих спектаклях разом з професійними артистами є мотивацією при отриманні майбутньої професії артиста балету. Адже бути на одній сцені поряд з провідними солістами, заслуженими та народними артистами стимулює наших вихованців вдосконалювати свою акторську майстерність, постійно працювати зі своїм тілом і душею. Зокрема, вони беруть участь у виставах Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва – «Балетна абетка для дітей та їх батьків», «Лускунчик», «Лялька. Нова історія Коппелії», «Білосніжка та семеро гномів», а також у балетах Національної опери України – «Спартак», «Кармен-сюїта», «Білосніжка та семеро гномів», «Лускунчик».Глядачі, які приходять на концерти і вистави за участю наших «лифарят» отримують велике задоволення і захоплення, тому що юні виконавці віддають їм свою любов і самі від цього отримують заряд сил і енергії. Важка і щоденна праця в хореографічних залах стає справжнім дивом хореографії на сцені.

Сцена з вистави «Білосніжка і семеро гномів». (2017 р.). Національна опера України.
Педагогічна практика
При Коледжі хореографічного мистецтва КМАТ імені Сержа Лифаря існує відділ Хореографічна школа педагогічної практики. Наші студенти мають можливість без відриву від навчання проходити педагогічну практику, адже в дипломі, який вони отримують – друга спеціальність «викладач початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів».
Педагогічна практика покликана підготувати й заохотити студентів до майбутньої викладацької діяльності, надати їм первинний досвід викладання початкових хореографічних дисциплін. Вона стимулює систематизацію теоретичної бази студента, вдосконалення власної грамотності виконання, всебічний особистісний розвиток, формування світогляду, виховує особисту відповідальність педагога.
Педагогічна практика триває 2 роки, складається з пасивної на 3-му курсі та активної на 4-му, передбачає різні цікаві форми творчої активності практикантів, допомагає їм професійно зростати, дозволяє передавати з рук в руки досвід педагогів коледжу й хореографічної школи.
Деякі випускники вже працюють викладачами-хореографами в стінах КМАТ і показують гарні результати.
Валентина Яківна Чаяло
Керівник практик КМАТ імені Сержа Лифаря, старший викладач.
Закінчила в 1992 році Київський державний педагогічний інститут імені М.П.Драгоманова, де отримала диплом за спеціальністю «українська мова та література». В 2008 році закінчила Київський факультет хореографії «Міжнародного Слов’янського університету», спеціальність «Хореографія» та здобула кваліфікацію мистецтвознавця (організатора в галузі хореографії та виконавських мистецтв).
Працювала вчителем української мови та літератури в ЗОШ № 29 та ЗОШ №16 міста Києва, завучем в Київському хореографічному коледжі «Кияночка».
З 2004 року працює керівником практик в Коледжі хореографічного мистецтва КМАТ імені Сержа Лифаря.
За багаторічну плідну працю та високий професіоналізм неодноразово була відзначена грамотами та подяками Департаменту культури та Департаменту освіти.