warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Повернутись 

«Український диптих»

Маючи десятирічну традицію створення балетних вистав, КМАТ імені Сержа Лифаря у часи доленосних випробувань для нашої країни, спрямувала свою творчу діяльність не тільки на естетичне, а й на патріотичне виховання громадян та підрос­таючого покоління. У шевченківський березень 2015 року народилася наша нова робота – хореографічна вистава на дві дії «Український диптих» на музику К. Дань­кевича та Є. Досенка. Ідея належала Андрію Лягущенку, хореографія і постановка заслуженого артиста України Дмитра Клявіна та Вадима Сабодаша. Сценічні костю­ми створила Вікторія Чижова. Ця робота стала спробою відобрази­ти за допомогою хореографічного мисте­цтва дві сторони буття нашого народу. З одного боку, його ліричність, елегійність, здатність до кохання, миролюбство, а з іншого – героїзм, самопожертву, не­стримність у захисті найдорожчого – своєї Батьківщини. Відповідно, спектакль скла­дався з двох частин – «Лірична сюїта» та «Героїчна козацька сюїта». Постановни­кам Дмитру Клявіну («Лірична сюїта») та Вадиму Сабодашу («Героїчна козацька сюїта») у співпраці з лібретистом Андрієм Лягущенком, вдалося створити органічне поєднання класичної та народної хорео­графії, стрижнем якого є наскрізна тема любові до України.

Творців вистави надихав образний світ Т. Шевченка. Зокрема, в першій частині вистави він присутній завдяки музиці з балету К. Данькевича «Лілея», що створений за мотивами поезій по­ета. Музика Є. Досенка, яка була спе­ціально написана до другої частинивистави також пов’язана з тематикою «Кобзаря». Це був початок нашої співпраці з відомим композитором та диригентом, заслуженим діячем мистецтв України Єв­геном Досенком.

Прем’єра вистави відбулася 29 березня 2015 р. в Національній опері України, потім вона демонструвалася на сцені Київського муніципального академічного те­атру опери та балету для дітей та юнацтва. Першими виконавцями сольних партій були Ольга Скрипченко, Руслан Авраменко, Олена Михайлова, Тетяна Колісник, Іван Носоль, Владислав Євтушенко, Андрій Глава, Лілія Іващик, Дмитро Сергієнко, Вадим Д’яволюк, Лев Чорний. Далі їх заступили Ксенія Стеценко, Єлизавета Шаш­кова, Владислав Бондар, Орест Лялюк, Вероніка Кулікова, Владислав Мінко та інші.

У рамках культурно-просвітньої та патріотично-виховної діяльності ми познайо­мили з цим оригінальним національним мистецьким проектом глядачів інших міст нашої держави. Зокрема, «Український диптих» було показано в квітні 2015 р. у Львові на сцені Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, у травні 2015 р. в Черкаській обласній філармонії, у жовтні 2015 р. в Обласному палаці культури Миколаєва, у березні 2017 р. на сцені Концертного залу імені М. І. Глінки (Запорізька обласна філармонія). Також концертний варіант вистави викликає захо­плення юних глядачів просвітніх лекторіїв «Світ танцю».

Повернутись 
loading
×