warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Хореографічна школа 

Дев’ятирічна  Хореографічна школа КМАТ імені Сержа Лифаря є базою для педагогічної практики студентів. Тут навчаються діти з шести-семи років і одержують початкову хореографічну освіту як частину безперервного циклу підготовки фахівців у галузі хореографії.

Навчання майбутніх артистів балету розпочинається у підготовчому відділенні Хореографічної школи (1-4 класи загальноосвітньої школи), де діти опановують основи хореографії та отримують початкові базові навички для подальшого професійного навчання. Набір дітей до 1-го класу підготовчого відділення проводиться щороку 31 серпня (або в останній робочий день серпня, якщо 31 випадає на вихідний). Фаховою комісією визначається наявність зовнішніх, сценічних та  фізичних даних, артистичних здібностей для занять хореографією на професіональному рівні. Щороку набирається два жіночих та один чоловічий клас. Кількість учнів в класі – до 15 осіб. Добір учнів до 3-4 класів підготовчого відділення проводиться 31 серпня та протягом першої половини навчального року за наявності вільних місць в класах.

Початкова професіональна хореографічна освіта починається з 5 класу загальноосвітньої школи. Хореографічна школа пропонує навчання в двох напрямках хореографії: класична та народна. Вступні іспити до 5 класу, а також добір учнів до 6-9 класів (за наявності вільних місць) проводиться наприкінці червня (дати та умови творчого конкурсу будуть розміщені на сайті в травні місяці). Кожного року Хореографічна школа набирає два жіночих класи (класичний та народний) та один чоловічий клас.

За результатами творчого конкурсу, а також з урахуванням рівня навчальних досягнень в загальноосвітній школі, за бажанням батьків, учні можуть бути зараховані до Відділу базової загальної середньої освіти КМАТ імені Сержа Лифаря, де поєднано викладання предметів загальноосвітнього циклу із предметами початкової спеціальної хореографічної освіти. Кількість місць у класах Відділу базової загальної середньої освіти обмежена. Учні, які за результатами творчого конкурсу (або за відсутності бажання батьків), не потрапили до класу Відділу базової загальної середньої освіти, можуть навчатись в класі Хореографічної школи, відвідуючи інші загальноосвітні заклади. Навчальні предмети початкової спеціальної хореографічної освіти викладаються у другій половині дня.

По закінченню 9 класу учні отримують Свідоцтво про навчання у Хореографічній школі педагогічної практики Коледжу хореографічного мистецтва «Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря» на відділенні класичної або народної хореографії та мають можливість вступити до Коледжу хореографічного мистецтва «Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря»  на загальних підставах.

 

Жукова Валентина Олександрівна

Завідувач відділу Хореографічна школа педагогічної практики КМАТ імені Сержа Лифаря, старший викладач.

Закінчила в 1983 році  Слов’янський педагогічний інститут, де навчалась на факультеті дошкільної педагогіки, та отримала диплом за спеціальністю «Методика дошкільного виховання». В 1997 році закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого за  фахом  «Театрознавець-організатор театральної справи».

З 1990 по1993 рік працювала в Київському державному інституті театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого на посаді помічника режисера.

З 1994 по 1998 рік працювала методистом в Національному центрі естетичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді Міністерства освіти України.

З 1999 року – завідувач навчальної частини Української Академії танцю,  пізніше —  завідувач відділу Хореографічна школа педагогічної практики КМАТ імені Сержа Лифаря.

За багаторічну плідну працю та високий професіоналізм  неодноразово  була відзначена грамотами та подяками Департаменту культури та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Белецька Тетяна Миколаївна

Завідувач кафедри, народна артистка України.

Народилася у м. Києві. Закінчила Київське хореографічне училище    (1982 р., клас Г. Кирилової), Українську академію танцю як балетмейстер-репетитор (2002 р., клас Е. Стебляк).

У 1982 – 2004 рр. – артистка, з 2001 р. – педагог-репетитор Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка.

Народна артистка України (2001 р.).

Почала працювати в КМАТ імені Сержа Лифаря у 2010 р. на посаді завідувача відділенням класичного танцю; з 2015 р. очолює кафедру хореографії.

Балерина лірико-романтичного плану. Академізм танцю поєднувала з високою технічністю, виразним і бездоганним пластичним малюнком.

Партії: Мавка, Одетта-Оділія, Аврора, Клара, Кітрі, Гамзатті, Пахіта, Жізель, Ліза, Сильфіда, Попелюшка, Зобеїда, Балерина («Петрушка»), Кармен, Білосніжка та ін.; великий концертний репертуар.

Гастролювала у Франції, Італії, Канаді, Японії, США, Швейцарії, Іспанії, Португалії, Німеччині, Аргентині, Бразилії та інших країнах.

Педагог солістів балету: Тетяни Голякової – прими-балерини, народної артистки України; Наталії Мацак, лауреата Міжнародних конкурсів балету, заслуженої артистки України; Наталії Лазебнікової, прими-балерини, лауреата Міжнародних конкурсів балету імені Сержа Лифаря, заслуженої артистки України.

Ятченко Надія Сергіївна

Заступник завідувача відділення класичного танцю відділу фахової передвищої освіти та підготовки молодших спеціалістів.

Народилася у м. Києві в 1976 р. У 1987 р. вступила до Пермського державного хореографічного училища. У 1989 р. продовжила навчання у Київському державному хореографічному училищі, яке закінчила у 1995 р.

З 1995 до 2016 рр. — артистка балету Національної опери України імені Т.Г. Шевченка. У 2002 р. почала поєднувати виконавську діяльність із педагогічною та репетиторською в Київському державному хореографічному училищі.

У 2004 р. закінчила Херсонський державний університет.

З 2016 р. — заступник завідувача відділення класичного танцю Хореографічної школи КМАТ імені Сержа  Лифаря і викладач класичного танцю вищої категорії. З 2019 р. —  заступник завідувача відділення класичного танцю відділу фахової передвищої освіти та підготовки молодших спеціалістів.

Випускники Ятченко Н.С. працюють у Національних театрах України та за кордоном. Крім того, Надія Сергіївна є репетитором фрагментів класичної спадщини і таких постановок, як «Два фавна» на музику  К. Дебюссі, хореографія заслуженого артиста України, лауреата Державної премії імені А.Ф. Шекери – Дмитра Клявіна і балету «Лифар- сюїта» на музику Є. Лало, хореографія також Д. Клявіна.

Юлія Віталіївна Бобровник

Завідувачка відділення народного танцю відділу фахової передвищої освіти та підготовки молодших спеціалістів.

Закінчила в 2002 р. Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю хореографія. У 1997-2000 рр. була артисткою балету та педагогом в хореографічних колективах м. Києва та України.

Спеціаліст вищої категорії, працює в КМАТ імені Сержа Лифаря з 2005 р. Викладає дисципліни: «Народно-сценічний танець», «Сценічна практика», «Постановка концертних номерів». 

Брала активну участь у підготовці та проведенні семінарів-практикумів, майстер-класів, відкритих занять, написання навчальних програм. Є членом журі міжнародного фестивалю мистецтв «Дивосвіт» та всеукраїнського фестивалю творчості «Під маскою легенд».

Вихованці Ю.В. Бобровник працюють в провідних балетних трупах України і зарубіжжя.

За сумлінну працю, пропагування хореографічного мистецтва, вагомі професійні здобутки та творчі досягнення нагороджена Подякою управління культури Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

Викладачі Хореографічної школи

Афанасьєв Сергій Миколайович, заслужений артист України — народно-сценічний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів

Башкірова Вікторія Валеріївна — основи хореографії, народно-сценічний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів

Бобровник Юлія Віталіївна — народно-сценічний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів

Бутенко Світлана Олександрівна – основи хореографії

Головко Наталія Михайлівна – український танець, постановка концертних номерів

Головко Олександр Володимирович – український танець

Гулик Вікторія Сергіївна — народно-сценічний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів

Довгань Ольга Юріївна – класичний танець, сценічна практика

Жукова Валентина Александрівна – історія хореографічного мистецтва, історія культури і мистецтва

Задорожна Олена Петрівна — музичний інструмент

Лук’янець Володимир Григорович – класичний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів, дуетно-класичний танець

Максутова-Федь Олена Сергіївна – основи хореографії

Онищенко Лідія Григорівна – історико-побутовий танець

Прянічніков Володимир Вікторович — класичний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів

Прянічнікова Людмила Юріївна — класичний танець, сценічна практика

Пушкіна Олена Вячіславівна — класичний танець (відділення народної хореографії)

Рябоштан Тетяна Іванівна — музичний інструмент

Самойленко Руслана Ігорівна – класичний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів

Синявська Акарі, заслужена артистка України — класичний танець, сценічна практика

Суворова Наталія Михайлівна — музичний інструмент

Толстова Вікторія Миколаївна – сучасний танець

Федь Владислав Вікторович – класичний танець, сценічна практика

Чаяло Дмитро Андрійович — основи хореографії, постановка концертних номерів

Швець Єлизавета Михайлівна – основи хореографії

Концертмейстери Хореографічної школи

Богдан Галина Олександрівна

Вертилецька Антоніна Олексіївна

Гузєєв Віктор Миколайович

Дьяченко Альберт Іванович

Єгорова Марина Борисівна

Куценко Юлія Анатоліївна

Макаренко Ольга Степанівна

Олішевська Тетяна Петрівна

Садова Жанна Валентинівна

Степанюк Сергій Анатолійович

Швидюк Алла Георгіївна

Предмети, які викладаються у Хореографічній школі

(згідно з навчальним планом)

Підготовче відділення (1-4 класи):

Відділення класичної та народної хореографії (5-9 класи):

 

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

мистецького циклу

«ХОРЕОГРАФІЧНЕ МИСТЕЦТВО«

ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ШКОЛИ

структурного підрозділу

Коледжу хореографічного мистецтва

«Київська муніципальна академія танцю

імені Сержа Лифаря»

для 5-11-х класів

на 2020-2021 навчальний рік

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ШКОЛИ

структурного підрозділу

Коледжу хореографічного мистецтва

«Київська муніципальна академія танцю

імені Сержа Лифаря»

для 5-11-х класів

на 2020-2021 навчальний рік

loading
×