warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Хореографічна школа 

Дев’ятирічна  Хореографічна школа КМАТ імені Сержа Лифаря є базою для педагогічної практики студентів. Тут навчаються діти з шести-семи років і одержують початкову хореографічну освіту як частину безперервного циклу підготовки фахівців у галузі хореографії.

Навчання майбутніх артистів балету розпочинається у підготовчому відділенні Хореографічної школи (1-4 класи загальноосвітньої школи), де діти опановують основи хореографії та отримують початкові базові навички для подальшого професійного навчання. Набір дітей до 1-го класу підготовчого відділення проводиться щороку 31 серпня (або в останній робочий день серпня, якщо 31 випадає на вихідний). Фаховою комісією визначається наявність зовнішніх, сценічних та  фізичних даних, артистичних здібностей для занять хореографією на професіональному рівні. Щороку набирається два жіночих та один чоловічий клас. Кількість учнів в класі – до 15 осіб. Добір учнів до 3-4 класів підготовчого відділення проводиться 31 серпня та протягом першої половини навчального року за наявності вільних місць в класах.

Початкова професіональна хореографічна освіта починається з 5 класу загальноосвітньої школи. Хореографічна школа пропонує навчання в двох напрямках хореографії: класична та народна. Вступні іспити до 5 класу, а також добір учнів до 6-9 класів (за наявності вільних місць) проводиться наприкінці червня (дати та умови творчого конкурсу будуть розміщені на сайті в травні місяці). Кожного року Хореографічна школа набирає два жіночих класи (класичний та народний) та один чоловічий клас.

За результатами творчого конкурсу, а також з урахуванням рівня навчальних досягнень в загальноосвітній школі, за бажанням батьків, учні можуть бути зараховані до Відділу базової загальної середньої освіти КМАТ імені Сержа Лифаря, де поєднано викладання предметів загальноосвітнього циклу із предметами початкової спеціальної хореографічної освіти. Кількість місць у класах Відділу базової загальної середньої освіти обмежена. Учні, які за результатами творчого конкурсу (або за відсутності бажання батьків), не потрапили до класу Відділу базової загальної середньої освіти, можуть навчатись в класі Хореографічної школи, відвідуючи інші загальноосвітні заклади. Навчальні предмети початкової спеціальної хореографічної освіти викладаються у другій половині дня.

По закінченню 9 класу учні отримують Свідоцтво про навчання у Хореографічній школі педагогічної практики Коледжу хореографічного мистецтва «Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря» на відділенні класичної або народної хореографії та мають можливість вступити до Коледжу хореографічного мистецтва «Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря»  на загальних підставах.

 

Жукова Валентина Олександрівна

Завідувач відділу Хореографічна школа педагогічної практики КМАТ імені Сержа Лифаря, старший викладач.

Закінчила в 1983 році  Слов’янський педагогічний інститут, де навчалась на факультеті дошкільної педагогіки, та отримала диплом за спеціальністю «Методика дошкільного виховання». В 1997 році закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого за  фахом  «Театрознавець-організатор театральної справи».

З 1990 по1993 рік працювала в Київському державному інституті театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого на посаді помічника режисера.

З 1994 по 1998 рік працювала методистом в Національному центрі естетичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді Міністерства освіти України.

З 1999 року – завідувач навчальної частини Української Академії танцю,  пізніше —  завідувач відділу Хореографічна школа педагогічної практики КМАТ імені Сержа Лифаря.

За багаторічну плідну працю та високий професіоналізм  неодноразово  була відзначена грамотами та подяками Департаменту культури та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

 

Дмитро Робертович Клявін

Завідувач відділення класичного танцю Хореографічної школи педагогічної практики, заслужений артист України, викладач-методист.

Народився у 1965 р. в  Києві у сім’ї артистів балету. Батько – народний артист України Роберт Клявін-Візиренко, мати – солістка  Київського театру опери та балету імені Т. Шевченка Власова Світлана Василівна.

У 1983 р. закінчив Київське хореографічне училище (клас В. Денисенка), у 1998 – балетмейстерське відділення Київського інституту театрального мистецтва (курс В. Ковтуна).

З 1983 р. – соліст балету Національної опери України. З 1987 р. поєднав виконавську діяльність в театрі з педагогічною в Київському державному хореографічному училищі. У 2010-2012 рр. обіймав посаду директора КДХУ.

З 2002 р. розпочав роботу на посаді викладача у КМАТ імені Сержа Лифаря. З 2015 р. є завідувачем відділення класичного танцю та очолює Вчену раду.

Є балетмейстером-постановником низки хореографічних вистав, серед яких: вистава на дві дії «Український диптих» на музику К. Данькевича та Є. Досенка (2015 р.) – хореографія та постановка першої частини – «Лірична сюїта»; містерія сучасності «Повертайся живим» на музику сестер Тельнюк, присвячена Революції Гідності (2015 р.); автор нової редакції «Лісової пісні» —  відомої хореографії Вахтанга Вронського (2016 р.); хореографічна композиція «Два фавна» на музику Клода Дебюссі, присвячена народженим у Києві Сержу Лифарю та Вацлаву Ніжинському (2017 р.); балет на одну дію «Лифар-сюїта» на музику Едуарда Лало (2018 р.).

Д.Р. Клявін — яскраво обдарований демікласичний танцівник; майстер психологічно достовірного, пластично гострого танцювального малюнку. Дипломант 2-го Міжнародного конкурсу балету ім. С. Лифаря (Київ, 1996 р.). Заслужений артист України (1999 р.). Талановитий педагог, вихованці якого працюють артистами та солістами балету в провідних театрах Києва та України.

 

Олександр Миколайович Нестеров

Завідувач відділення народного танцю Хореографічної школи педагогічної практики, заслужений артист України.

Закінчив Київський Державний інститут культури за спеціальністю керівник хореографічного колективу в 1993 р. У 1990-2005 р.р. був артистом балету та педагогом в хореографічних колективах. З 2005 р. працює на посаді викладача народно-сценічного танцю в коледжі хореографічного мистецтва КМАТ імені Сержа Лифаря». В 2008 призначений завідувачем відділення народної хореографії.

Є автором та постановником численних хореографічних номерів та мініатюр. Брав активну участь у постановках балетів «Копелія», «Пер Гюнт», «Український диптих». До 120-річчя від дня народження С.Прокоф‘єва поставив балет «Скіфська сюїта» (2011 р.). Здійснив постановку балетів «Зимова казка» за мотивами хореографії Павла Вірського (2015 р.) та «Сезони життя» (2016 р.). Співпостановник балету «Лісова пісня» за мотивами хореографії Вахтанга Вронського (2016 р.).

Брав активну участь у підготовці та проведенні VII Міжнародного  конкурсу балету імені Сержа Лифаря. Вихованці О.М.Нестерова працюють в провідних хореографічних колективах та балетних трупах України і зарубіжжя.

За особистий вагомий внесок у розвиток культури та високий професіоналізм нагороджений Подякою та Почесною грамотою Київського міського Голови. У 2017 році відзначений державною нагородою – почесним званням «Заслужений артист України».

Викладачі Хореографічної школи

Бутенко Світлана Олександрівна – основи хореографії

Швець Єлизавета Михайлівна – основи хореографії

Чаяло Дмитро Андрійович — основи хореографії

Башкірова Вікторія Валеріївна — основи хореографії, народно-сценічний танець, сценічна практика

Бобровник Юлія Віталіївна — основи хореографії, народно-сценічний танець, сценічна практика

Гулик Вікторія Сергіївна — народно-сценічний танець, сценічна практика

Довгань Ольга Юріївна – класичний танець, сценічна практика

Самойленко Руслана Ігорівна – класичний танець, сценічна практика

Голубєва Єлизавета Михайлівна — класичний танець, сценічна практика

Онищенко Лідія Григорівна – історико-побутовий танець

Кебас Ольга Борисівна – сучасний танець

Толстова Вікторія Миколаївна – сучасний танець

Погорєлова Наталія Олександрівна – класичний танець (відділення народної хореографії)

Мельник Тетяна Костянтинівна – класичний танець (відділення народної хореографії)

Чорний Лев Євгенович – класичний танець, сценічна практика

Лук’янець Володимир Григорович – класичний танець, сценічна практика

Павлюченко Сергій Миколайович – класичний танець, народно-сценічний танець

Головко Наталія Михайлівна – український танець

Головко Олександр Володимирович – український танець

Демещук Андрій Сергійович – техніка чоловічого танцю

Сябро Тетяна Геннадіївна – музичний інструмент

Рябоштан Тетяна Іванівна — музичний інструмент

Бровко-Дивіна Валерія Миколаївна — музичний інструмент

Задорожна Олена Петрівна — музичний інструмент

Суворова Наталія Михайлівна — музичний інструмент

Гончаренко Iнга Леонiдiвна— класичний танець (відділення народної хореографії)

Концертмейстери Хореографічної школи

Богдан Галина Олександрівна

Бровко-Дивіна Валерія Миколаївна

Вертилецька Антоніна Олексіївна

Дьяченко Альберт Іванович

Єгорова Марина Борисівна

Куценко Юлія Анатоліївна

Лозовська Тетяна Миколаївна

Макаренко Ольга Степанівна

Олішевська Тетяна Петрівна

Садова Жанна Валентинівна

Степанюк Сергій Анатолійович

Предмети, які викладаються у Хореографічній школі

(згідно з навчальним планом)

Підготовче відділення (1-4 класи):

Відділення класичної та народної хореографії (5-9 класи):

 

 

loading
×