warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Хореографічна школа 

Хореографічна школа КМАТ імені Сержа Лифаря є початковою ланкою професійної хореографічної освіти.

Тут навчаються діти з шести-семи років і одержують початкову хореографічну освіту як частину безперервного циклу підготовки фахівців у галузі хореографії.

Навчання майбутніх артистів балету розпочинається у Школі-студії (1-4 класи загальноосвітньої школи), де діти опановують основи хореографії та отримують початкові базові навички для подальшого професійного навчання.

Набір дітей здійснюється фаховою конкурсною комісією, яка визначає наявність зовнішніх, сценічних та  фізичних даних, артистичних здібностей для занять хореографією на професійному рівні.

(або в останній робочий день серпня, якщо 31 випадає на вихідний).

Кількість учнів в класі – до 15 осіб.

та протягом першої половини навчального року за наявності вільних місць в класах.

Навчання майбутніх артистів балету розпочинається у підготовчому відділенні Хореографічної школи (1-4 класи загальноосвітньої школи), де діти опановують основи хореографії та отримують початкові базові навички для подальшого професійного навчання. Набір дітей до 1-го класу підготовчого відділення проводиться щороку 31 серпня (або в останній робочий день серпня, якщо 31 випадає на вихідний). Фаховою комісією визначається наявність зовнішніх, сценічних та  фізичних даних, артистичних здібностей для занять хореографією на професіональному рівні. Щороку набирається два жіночих та один чоловічий клас. Кількість учнів в класі – до 15 осіб. Добір учнів до 3-4 класів підготовчого відділення проводиться 31 серпня та протягом першої половини навчального року за наявності вільних місць в класах.

Базова початкова професійна хореографічна освіта починається з 5 класу загальноосвітньої школи. Хореографічна школа пропонує навчання в двох напрямках хореографії: класична та народна.

Вступні іспити до 5 класу, а також добір учнів до 6-9 класів (за наявності вільних місць) проводиться наприкінці червня (дати та умови творчого конкурсу будуть розміщені на сайті в травні місяці).

 Кожного року Хореографічна школа набирає два жіночих класи (класичний та народний) та один чоловічий клас.

За результатами творчого конкурсу, а також з урахуванням рівня навчальних досягнень в загальноосвітній школі, за бажанням батьків — учні можуть бути зараховані до Відділу базової середньої освіти КМАТ імені Сержа Лифаря.

Кількість місць у класах Відділу базової середньої освіти обмежена.

Учні, які за результатами творчого конкурсу (або за відсутності бажання батьків), не потрапили до класу Відділу базової середньої освіти, можуть навчатись в класі Хореографічної школи, відвідуючи інші загальноосвітні заклади.

По закінченню 9 класу учні отримують Свідоцтво про навчання у Хореографічній школі Коледжу хореографічного мистецтва «Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря» на відділенні класичної або народної хореографії та мають можливість вступити за творчим конкурсом на фахову передвищу освіту до Коледжу хореографічного мистецтва «Київськамуніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря».

 
Жукова Валентина Олександрівна

Завідувач відділу Хореографічна школа КМАТ імені Сержа Лифаря, старший викладач.

Закінчила в 1983 році  Слов’янський педагогічний інститут, де навчалась на факультеті дошкільної педагогіки, та отримала диплом за спеціальністю «Методика дошкільного виховання». В 1997 році закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого за  фахом  «Театрознавець-організатор театральної справи».

З 1990 по1993 рік працювала в Київському державному інституті театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого на посаді помічника режисера.

З 1994 по 1998 рік працювала методистом в Національному центрі естетичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді Міністерства освіти України.

З 1999 року – завідувач навчальної частини Української Академії танцю,  пізніше —  завідувач відділу Хореографічна школа КМАТ імені Сержа Лифаря.

За багаторічну плідну працю та високий професіоналізм  неодноразово  була відзначена грамотами та подяками Департаменту культури та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Белецька Тетяна Миколаївна

Народна артистка України, завідувач відділення класичної хореографії.

Народилася у м. Києві. Закінчила Київське хореографічне училище    (1982 р., клас Г. Кирилової), Українську академію танцю як балетмейстер-репетитор (2002 р., клас Е. Стебляк).

У 1982 – 2004 рр. – артистка, з 2001 р. – педагог-репетитор Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка. Народна артистка України (2001 р.).

Почала працювати в КМАТ імені Сержа Лифаря у 2010 р. на посаді завідувача відділенням класичного танцю; з 2015 р. очолює кафедру хореографії.

Балерина лірико-романтичного плану. Академізм танцю поєднувала з високою технічністю, виразним і бездоганним пластичним малюнком.

Партії: Мавка, Одетта-Оділія, Аврора, Клара, Кітрі, Гамзатті, Пахіта, Жізель, Ліза, Сильфіда, Попелюшка, Зобеїда, Балерина («Петрушка»), Кармен, Білосніжка та ін.; великий концертний репертуар.

Гастролювала у Франції, Італії, Канаді, Японії, США, Швейцарії, Іспанії, Португалії, Німеччині, Аргентині, Бразилії та інших країнах.

Педагог солістів балету: Тетяни Голякової – прими-балерини, народної артистки України; Наталії Мацак, лауреата Міжнародних конкурсів балету, заслуженої артистки України; Наталії Лазебнікової, прими-балерини, лауреата Міжнародних конкурсів балету імені Сержа Лифаря, заслуженої артистки України.

Ятченко Надія Сергіївна

Заступник завідувача відділення класичної хореографії Фахового коледжу КМАТ імені Сержа Лифаря, викладач-методист.

Надія Сергіївна навчалася у Пермському державному хореографічному училищі та Київському державному хореографічному училищі.

Більше 20 років пропрацювала артисткою  балету Національної опери України імені Т.Г. Шевченка. У 2002 р. почала поєднувати виконавську діяльність із педагогічною та репетиторською в Київському державному хореографічному училищі.

З 2016 р. почала працювати у  Хореографічній школі КМАТ імені Сержа  Лифаря на посаді заступника завідувача відділення класичного танцю та викладачем класичного танцю вищої категорії. Сьогодні також є  художнім керівником курсу відділення класичної хореографії Фахового коледжу нашої Академії.

Випускники Ятченко Н.С. працюють у балетних театрах України та за кордоном. Крім того, Надія Сергіївна є репетитором фрагментів класичної спадщини й балету «Лифар-сюїта» на музику Е. Лало, хореографія заслуженого артиста України, лауреата Державної премії імені А.Ф. Шекери Дмитра Клявіна.

Юлія Віталіївна Бобровник

Завідувач відділення народної хореографії Фахового коледжу КМАТ імені Сержа Лифаря.

Юлія Віталіївна після закінчення Київського обласного училища культури вступила до Національного університету культури і мистецтв. Майже одночасно працювала артисткою балету в Заслуженому державному академічному ансамблі пісні та танцю ,,Донбас».

З 2005 р. почала працювати в нашій Академії танцю з учнями Хореографічної школи. Сьогодні є художнім керівником курсу відділення  народної хореографії  Фахового  коледжу  нашої Академії.

Її випускники працюють в  Національній опері, Національному академічному театрі оперети, Українському академічному фольклорно-етнографічному ансамблі ,,Калина», виступають солістами в Клайпедському музичному театрі (Литва) та багатьох інших балетних трупах не тільки в межах України, а й закордоном.

Брала активну участь у підготовці та проведенні семінарів-практикумів, майстер-класів, відкритих занять, написанні навчальних програм. Є членом журі міжнародного фестивалю мистецтв «Дивосвіт» та всеукраїнського фестивалю творчості «Під маскою легенд».

З 2020 р. обіймає посаду завідувача відділення народної хореографії Фахового коледжу КМАТ імені Сержа Лифаря.

Викладачі Хореографічної школи

Афанасьєв Сергій Миколайович, заслужений артист України — народно-сценічний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів.

Башкірова Вікторія Валеріївна —народно-сценічний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів, історико-побутовий танець.

Бобровник Юлія Віталіївна — народно-сценічний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів.

Бутенко Світлана Олександрівна – основи хореографії, сценічна практика.

Вертилецька Антоніна Олексіївна — музичний інструмент.

Головко Наталія Михайлівна, заслужений артист України – український танець, постановка концертних номерів.

Головко Олександр Володимирович – український танець.

Гулик Вікторія Сергіївна — народно-сценічний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів.

Довгань Ольга Юріївна – класичний танець, сценічна практика.

Жукова Валентина Олександрівна, старший викладач – історія хореографічного мистецтва, історія культури і мистецтва.

Задорожна Олена Петрівна — музичний інструмент.

Зибіна Марина Юріївна — музичний інструмент, історико-побутовий танець.

Костомаров Євген Дмитрович— основи хореографії.

Куликова Вероніка Андріївна– сучасний танець.

Лук’янець Володимир Григорович – класичний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів, дуетно-класичний танець.

Максутова-Федь Олена Сергіївна – основи хореографії, сценічна практика.

Прянічніков Володимир Вікторович — класичний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів.

Прянічнікова Людмила Юріївна — класичний танець, сценічна практика.

Пушкіна Олена Вячіславівна — класичний танець.

Рябоштан Тетяна Іванівна — музичний інструмент.

Суворова Наталія Михайлівна — музичний інструмент.

Федь Владислав Вікторович – класичний танець, сценічна практика, постановка концертних номерів.

Хованова Ія Володимирівна — класичний танець.

 

Концертмейстери Хореографічної школи

Богдан Галина Олександрівна

Гузєєв Віктор Миколайович

Єгорова Марина Борисівна

Макаренко Ольга Степанівна

Олішевська Тетяна Петрівна

Садова Жанна Валентинівна

Степанюк Сергій Анатолійович

Швидюк Алла Георгіївна

Соболевська Ія Олегівна

 

Предмети, які викладаються у Хореографічній школі

(згідно з навчальним планом)

Підготовче відділення (1-4 класи):

 

Відділення класичної та народної хореографії (5-9 класи):

 

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

мистецького циклу

«ХОРЕОГРАФІЧНЕ МИСТЕЦТВО«

ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ШКОЛИ

структурного підрозділу

Коледжу хореографічного мистецтва

«Київська муніципальна академія танцю

імені Сержа Лифаря»

для 5-11-х класів

на 2020-2021 навчальний рік

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ШКОЛИ

структурного підрозділу

Коледжу хореографічного мистецтва

«Київська муніципальна академія танцю

імені Сержа Лифаря»

для 5-11-х класів

на 2020-2021 навчальний рік

loading
×